محل تبلیغات شما

بنده به ضرس قاطع به‌عنوان كسى‌كه قریب به بیش از هفت سال از دفاع مقدس كنار ایشان بودم و به‌عنوان معاون و جانشین ایشان از لحظه‌ای‌كه تیپ انصارالحسین تشكیل شد - ازسال 1361 تا پایان جنگ كه بعد از جنگ هم ادامه داشت- مى‌گویم ندیدم آقاى همدانى از صحنه درگیرى عقب باشد. همیشه خودش در خط اول درگیرى‌ها بو د. چه از روزهاى اول جنگ مثال بزنم و نبردهایى كه در سر پل ذهاب انجام مى‌شد تا عملیات‌هاى بعدى مثل شهید رجایى و شهید باهنر كه ایشان قرار بود حدود 10 كیلومتر عقب‌تر از منطقه درگیرى، با برادران ارتشی قرارگاه مشترك بزنند. به نقل از سردار مظاهرى، همرزم شهید حسین همدانى‌

مردم‌دارى‌

آقاى همدانى ارتباط خاصى با افراد مستضعف و ضعیف جامعه داشت مثلاً وقتى مى‌آمد وضعیت جامعه را مى‌دید، ناراحت مى‌شد، مى‌گفت رفتم بسیج فلان روستا كه چند سال سابقه خدمت جبهه دارند اما الان براى نان شبشان مانده‌اند و كسى هم نیست كه كارى بكنند. آقاى همدانى مى‌رفت همه این‌ها را پیدا مى‌كرد و تا اونجایى كه مى‌توانست به‌دبنال حل مشكلاتشان بود. به نقل از سردار مظاهرى همرزم شهید حسین همدانى‌

همدانى به نقل از سلیمانى‌

آخرین لحظه‌اى كه من شهید همدانى را دیدم، تقریباً چند ساعت قبل از شهادتش بود. یك حالت جوانى‌اى در او دیدم. من در آن لحظه‌ى آخر كه شهید همدانى را دیدم، یك لحظه تكان خوردم. بعداً فهمیدم كه او از شهادتش مطلع بوده است. این‌كه مى‌گویم در یك شكل جوانى او را دیدم، چون آن حالت خاص را در او ندیده بودم، آن سكوت خاص را، خیلى بشاش و خندان بود؛ خیلى ! آن‌جا با خنده به من گفت بیا باهم یك عكسى بگیریم، شاید این آخرین عكس من و تو باشد.» او خیلى اهل این كارها نبود كه به چیزى اصرار كند و بخواهد مثلاً عكسى بگیرد؛ چه خودش، چه با كسى. وقتى این حرف را زد من تكان خوردم. خواستم بگویم شما نروید، چون از همان جایى كه او مى‌خواست برود، من داشتم برمى‌گشتم؛ ولى یك حسى به من گفت، چیزى نیست خبرى نیست، لذا چیزى به او نگفتم. وقتى كه این حالت را در شهید همدانى دیدم، این شعر در ذهنم آمد:

چون رهد از دست خود دستى زند/چون جهد از نفس خود رقصى كند

من این دست رقص را، این حالت پرواز را، این حالت اشتیاق را، این حالت عروج را در او دیدم. كتاب ذوالفقار/برش‌هایى از خاطرات شفاهى حاج قاسم سلیمانى‌[ایجنا]

سید حسن نصرالله: علامه العاملی از هواداران همیشگی انقلاب اسلامی ایران بود/ برخی برای دشنام دادن‌های زشت پول دادند/ ما هنوز برگ‌های برنده خود را رو نکرده‌ایم/نقش آمریکا در شرایط فعلی لبنان/راهپیمایی اربعین، امام حسین (ع) را به جهانیان معرفی می‌کند/ لبنان اکنون با خطرهای واقعی مواجه است/ مردم تحمل مالیات جدید را ندارند/شهادت فرزندم برای حزب الله صداقت را به ارمغان آورد

فلسفه و تاریخچه پیاده روی اربعین حسینی/احیای مجدد پیاده روی اربعین توسط«شیخ میرزا حسین نوری»/نشانه‌های مومن چیست؟/اهمیت پاسداشت و بزرگداشت روز اربعین حسینی در نگاه رهبر انقلاب وآیت الله بهجت/بازتاب پیاده‌روی اربعین در جهان+تصاویر زیبا

ریشه تاریخی اربعین/حضور جابر در کربلا/بازگشت اسیران/الحاق سرمطهر به بدن/راهپیمایی وانتفاضه اربعین

كه ,همدانى ,شهید ,حالت ,یك ,نقل ,این حالت ,به نقل ,نقل از ,را دیدم، ,را در

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تیم دوچرخه سواری تابش پول مدیریت growusapdis شهیدان نیاسر و دفاع مقدس Jerry's style Harvey's notes سردارعمران پستی هشجین اخبار ورزشی جدید فرناز نوشت