محل تبلیغات شما
تزریق واکسن کرونای ایرانی واکسن کرونا نمایه واکسن ایرانی

گام بلند ایران در ساخت واکسن کرونا علیرغم فشار تحریم‌ها و کوتاه‌تر شدن مسیر رسیدن به خط پایان برای مهار این همه‌گیری، در رسانه‌های مختلف جهان بازتاب داشت.

روز گذشته اولین تست انسانی واکسن ایرانی با حضور وزیر بهداشت، معاون علمی ریاست جمهوری، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و تیم تحقیقاتی مربوطه انجام شد.

گام بلند ایران در ساخت واکسن داخلی علیرغم فشار تحریم‌ها و انجام نخستین تست انسانی آن که ثمره تلاش شبانه‌روزی جوانان دانشمند و مستعد ایران اسلامی است در مرکز توجه رسانه‌های مختلف جهان قرار گرفت و اغلب آن‌ها این رویداد را با انتشار تصاویری از مراسم انجام تست انسانی گزارش دادند. آزمایشی که ایران را علیرغم فشارهای تحریمی آمریکا و مشکلات ناشی از آن برای تامین نیازهای دارویی و بهداشتی، در زمره معدود کشورهایی قرار داد که خود برای تولید واکسن اقدام کرده و تا این مرحله پیش رفته‌اند.

خبرگزاری رویترز» در بازتاب این رویداد با تیتر ایران آزمایش انسانی اولین واکسن کووید-۱۹ داخلی را آغاز کرد» در گزارشی به جزئیات مراسم آزمایش واکسن ایرانی بر روی داوطلبان پرداخت.

این خبرگزاری با انتشار تصویری از دختر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) که نخستین داوطلب این آزمایش بود، نوشت: در تلاش برای افزایش اعتماد عمومی به واکسن، اولین داوطلبان دریافت واکسن مقامات این نهاد و دختر رئیس آن بودند.

شبکه خبری الجزیره» هم ضمن بازتاب خبری انجام نخستین آزمایش انسانی واکسن کرونا در ایران، نوشت این آزمایش در حالی انجام شد که ایران توانسته شمار فوتی‌های ناشی از کرونا را به کمترین میزان در سه ماه برساند و همچنین در حالی بوده که این کشور با مشکلات واردات میزان کافی واکسن به دلیل تحریم‌های آمریکا روبروست.

علی هاشم» خبرنگار الجزیره انگلیسی و ستون‌نویس پایگاه خبری المانیتور آمریکا در پیامی در توییتر به آغاز آزمایش بالینی انسانی واکسن کرونای ساخت ایران اشاره کرد.

وی در این پیام توییتری نوشت: احترام به دانشمندان ایرانی که با وجود تحریم‌ها و فشارها قادر به آغاز آزمایش‌های انسانی واکسن کویید-۱۹ خود هستند. تنها چند کشور در سراسر جهان به چنین مرحله‌ای رسیدند. مهم نیست که آنها موفق شوند یا شکست بخورند، این شهامت ادامه دادن است که مهم است

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتد پرس» هم به گزارش خصوصیات این واکسن پرداخت و نوشت این واکسن با نام کووایران» اصطلاحاً واکسن غیرفعال شده است به این معنا که از ویروس کرونایی ساخته شده که با مواد شیمیایی ضعیف یا کشته شده است، مشابه نحوه ایمن‌سازی در مقابل فلج اطفال.

آسوشیتد پرس افزود مقامات ایرانی انتظار دارند این واکسن تا اواخر بهار ۲۰۲۱ در دسترس عموم قرار بگیرد.

پایگاه اینترنتی شبکه روسی آرتی» هم نوشت داوطلبان در ایران اولین دوزهای واکسن تولید داخلی را روز سه‌شنبه دریافت کردند.

شبکه ای‌بی‌سی نیوز» در این خصوص گزارش داد اولین مطالعه درباره ایمنی و اثربخشی واکسن کرونا در ایران آغاز شد و ده‌ها نفر قرار است این واکسن تولید داخلی را دریافت کنند.

خبرگزاری فرانسه» ضمن بازتاب این رویداد، با بیان جزئیاتی نوشت: تلویزیون دولتی ایران تصاویری از آزمایش واکسن بر روی دو مرد و یک زن در حضور وزیر بهداشت و معاون علمی رئیس‌جمهور این کشور را پخش کرد. 

این خبرگزاری در ادامه به نقل از رسانه‌های ایرانی گزارش داد این واکسن قرار است به ۵۶ داوطلب دیگر هم در دو نوبت به فاصله دو هفته تزریق شود و نتیجه ۲۸ روز بعد از تزریق دوم اعلام خواهد شد. 

خبرگزاری رسمی دولتی چین شینهوا» هم از ورود واکسن ایرانی کرونا به فاز آزمایش انسانی خبر داد.

 چندی پیش سعید نمکی» وزیر بهداشت‌ اعلام کرد سه روش را برای تهیه و تأمین واکسن مورد نیاز مردم در پیش گرفته: اول برنامه کواکس» سازمان بهداشت جهانی، دوم خرید از کمپانی‌های معروف واکسن‌ساز بین‌المللی و روش سوم تهیه واکسن با اتکا به توان دانشمندان ایرانی. 

وزیر بهداشت دیروز در حاشیه مراسم آغاز تست انسانی واکسن کرونای ایرانی گفت: امروز یکی از روزهای بسیار امیدوارکننده برای ملت ایران است و روزی است که ما بعد از مدت‌ها تلاش و پیگیری همکاران و دانشمندان برجسته کشور در حوزه تکنولوژی و داروهای بایوتک، واکسن کووید ۱۹ را بعد از طی مراحل مختلفی، اعم از مطالعات و مدل‌های حیوانی، تولید کردیم و خوشبختانه توانستیم اولین تزریق را بر روی انسان انجام دهیم.

تزریق واکسن کرونای ایرانی واکسن کرونا نمایه واکسن ایرانی

رسانه‌های فارسی زبان پس از آغاز تست اول واکسن کرونای ایرانی ، دور جدیدی از هجمه های خود را آغاز کردند.

 روز گذشته برگ جدید در تاریخ پزشکی کشورمان رقم خورد؛ ایران به همت دانشمندان، شکیبایی مردم و حمایت مسئولان خود در شرایطی که تحت شدیدترین تحریم‌ها؛ حتی غذا و دارو قرار داشت، نخستین تست انسانی واکسن ایرانی کرونا را آغاز کرد.


شبکه چینی اعلام کرد: ایران با ساخت "واکسن کرونا" اهداف به ظاهر غیر ممکن را محقق کرده و در پیشرفت‌های تحقیقاتی در خصوص کرونا، در کنار چین، آمریکا، روسیه و اروپا قرار گرفته است؛ این امری است که انسان را به شگفتی و تحسین وا می‌دارد. آنچه موجب قدرت و پیشرفت ایران شده، روحیه عدم ظلم‌پذیری ایرانی‌هاست

خبرنگار الجزیره انگلیسی و ستون‌نویس پایگاه خبری المانیتور آمریکا هم با اشاره به آغاز آزمایش واکسن کرونای ایرانی گفت که دستاورد دانشمندان ایرانی با وجود تحریم‌ها و فشارها سزاوار احترام است.

اما در این باره شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان هجمه‌هایی که از چند روز پیش آغاز کرده بودند را شدت بخشیدند. آن‌ها در طی روزهای گذشته درحالی که ایران بارها اعلام کرده به موازات تولید واکسن، در حال خرید و تهیه بهترین واکسن خارجی است، هجمه و دوگانه واکسن ایرانی-خارجی به راه انداختند.

ایران اینترنشنال پس از این اتفاق تاریخی که کشورهای منطقه حتی نمی‌توانند به این تکنولوژی نزدیک شوند، برای خوشامد صاحبان سعودی خود، بحث رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی در مراسم تست واکسن کرونای ایرانی» را تیتر کرد.

این رسانه حتی برای کم‌رنگ جلوه دادن این دستاورد پزشکی، رونمایی از این واکسن را شتاب زده خواند.

مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)در اقدامی ستودنی و مسئولانه، دخترش را  به عنوان اولین مورد برای آزمایش واکسن کروونای ایرانی انتخاب کرد(مخبر و همسرش هردو به کرونا مبتلا بودند و نمی‌توانستند در این تست شرکت کنند)، موضوعی که اگر در کشور دیگری اتفاق افتاده بود با تحسین همین رسانه‌ها روبرو می‌شد و آن را چماقی بر سر مردم ایران می‌کردند. اما رادیو فردا رسانه آمریکایی برای این اتفاق شجاعانه تیتر نخستین تست واکسن ایرانی کرونا روی یک زن آزمایش شد» را انتخاب کرد تا به مخاطب القا کند که از یک زن استفاده ابزاری شده است.

BBC فارسی هم تنها چند خبر کوتاه به این دستاورد بزرگ اختصاص داد. این رسانه انگلیسی سعی کرد تا وانمود کند مردم نسبت به واکسن ایرانی بی‌اعتمادند و همه خواهان دریافت واکسن آمریکایی هستند. 

شبه رسانه‌هایی مانند منوتو نیز برای این که موضوع آغاز تست واکسن کرونای ایرانی را به حاشیه ببرند،این دستاورد را فقط ادعای رسانه‌های حکومتی نامیدند.

البته رسانه های غیر رسمی و کاربران ضدانقلاب هم از این موفقیت دانشمندان ایرانی شوکه شدند و از روی دستپاچگی شایعاتی از جمله واکسن زدن نمایشی و تزریق واکسن از روی چادر را به میان کشیدند.

 علی هاشم» خبرنگار الجزیره انگلیسی و ستون‌نویس پایگاه خبری المانیتور آمریکا در پیامی در توییتر به آغاز آزمایش بالینی انسانی واکسن کرونای ساخت ایران اشاره کرد.

وی در این پیام توییتری نوشت: احترام به دانشمندان ایرانی که با وجود تحریم‌ها و فشارها قادر به آغاز آزمایش‌های انسانی واکسن کویید-۱۹ خود هستند.»

خبرنگار الجزیره انگلیسی در ادامه نوشت: تنها چند کشور در سراسر جهان به چنین مرحله‌ای رسیدند. مهم نیست که آنها موفق شوند یا شکست بخورد، این شهامت ادامه دادن است که مهم است.»

 اولین تزریق انسانی واکسن ایرانی کرونا صبح روز سه‌شنبه با حضور وزیر بهداشت، معاون علمی ریاست جمهوری، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و تیم تحقیقاتی این واکسن انجام شد.

سعید نمکی» ویر بهداشت ایران در مراسم تزریق واکسن کرونای ایرانی گفت: بنده این افتخار را داشتم که به عنوان یک ایمونولوژیست، سال‌ ها در زمینه ارتقای واکسن ‌سازی این کشور خدمت کنم. ما ۱۰۰ سال است که در منطقه واکسن ساز هستیم. کسانی که فکر می ‌کنند، اولین بار است که داریم واکسنی را تزریق می‌ کنیم، بسیار در اشتباه هستند. در سال ۱۲۹۹ انستیتو پاستور و در سال ۱۳۰۳ انستیتو رازی را داشتیم، تمام مردم دوران زندگی‌ شان را با واکسن‌ های ایرانی آغاز کردند. ما اولین واکسن ‌ساز آسیا بودیم و ما بودیم که به بسیاری از کشورهای دنیا و منطقه واکسن صادر می‌کردیم.[مشرق]

سید حسن نصرالله: علامه العاملی از هواداران همیشگی انقلاب اسلامی ایران بود/ برخی برای دشنام دادن‌های زشت پول دادند/ ما هنوز برگ‌های برنده خود را رو نکرده‌ایم/نقش آمریکا در شرایط فعلی لبنان/راهپیمایی اربعین، امام حسین (ع) را به جهانیان معرفی می‌کند/ لبنان اکنون با خطرهای واقعی مواجه است/ مردم تحمل مالیات جدید را ندارند/شهادت فرزندم برای حزب الله صداقت را به ارمغان آورد

فلسفه و تاریخچه پیاده روی اربعین حسینی/احیای مجدد پیاده روی اربعین توسط«شیخ میرزا حسین نوری»/نشانه‌های مومن چیست؟/اهمیت پاسداشت و بزرگداشت روز اربعین حسینی در نگاه رهبر انقلاب وآیت الله بهجت/بازتاب پیاده‌روی اربعین در جهان+تصاویر زیبا

ریشه تاریخی اربعین/حضور جابر در کربلا/بازگشت اسیران/الحاق سرمطهر به بدن/راهپیمایی وانتفاضه اربعین

واکسن ,ایرانی ,آغاز ,انسانی ,آزمایش ,تست ,واکسن ایرانی ,انسانی واکسن ,این واکسن ,دانشمندان ایرانی ,است که ,واکسن ایرانی کرونا ,خبرنگار الجزیره انگلیسی ,ستاد اجرایی فرمان ,واکسن کرونای ایرانی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پارک های جنگلی دزفول pitesubtby صبر ایوب TAKAVAR313 nsidininen رک اچ پی آسیا _ آلما شبکه پرداز دستهای آسمانی ماه محرم Jenna's info I.R.A.N