محل تبلیغات شما

شهد و شهود

چمران لاذقیه‌

[به مناسبت چهارمین سالگرد شهادت مدافع حرم شهید حجت الاسلام محمد پورهنگ‌]

تكرار چمران در لاذقیه‌

ایشان هم مثل بقیه مدافعان حرم كه به سوریه مى‌روند مستشار نظامى بودند و هم مُبلّغ فرهنگى بودند و كار تبلیغى انجام مى‌دادند. البته آن‌جا كسى نمى‌دانست كه ایشان روحانى است و همسرم یك كارى شبیه كار شهید چمران در لبنان را در شهر لاذقیه سوریه شروع كردند. با توجه به هدفى كه داشتند به مدارسى وارد شدند كه افراد جنگ‌زده در آن تحصیل مى‌كردند. در این مدارس دانش‌آموزان نیازمند را شناسایى كردند و با برقرارى ارتباط با آن‌ها به خانواده‌هایشان نزدیك شدند. از همین‌جا هم بحث تبلیغ دین شروع شد و هم بحث كمك به نیازمندان و رفع نیازهاى بهداشتى، تحصیلى، خانوادگى، مالى و. كه در نهایت چون اخلاص زیادى در این كار داشتند، لطف و عنایت خدا هم شامل حالشان شد و خیلى زود در لاذقیه شناخته شدند. تا جایى كه وزیر آموزش و پروش سوریه از ایشان تقدیر كرد و همین مسأله باعث شد كه هم توسط افراد نیازمند شناسایى بشوند و هم توسط دشمن. از همین‌جا بود كه نیروهاى دشمن فهمیدند كه یك ایرانى در لاذقیه بواسطه كارهاى فرهنگى درحال تبلیغ تشیع است.

بناى زندگى بر محبت‌

در جمع به راحتى ابراز محبت مى‌كرد. با این‌كه از گل خریدن و هدیه دادن و محبت كردن كم نمى‌گذاشت، ولى چند وقت یك بار مى‌پرسید: از من راضى هستى؟» بناى زندگى را گذاشته بود بر محبت. مى‌گفت: وقتى همسرت از تو راضى باشد خدا یك‌جور دیگرى نگاهت مى‌كند.»

شهادت علوى‌

31 شهریور 95 كه روز عید غدیر هم بود. ایشان با من تماس گرفت و گفت حالم خوب نیست. گفت از حضرت على(ع) بخواه كه یك نگاه به من بكند، اگر ایشان نگاه كند كار من دیگر حل است. من مى‌دانستم كه معنى این حرف چیست. همانجا احساس كردم كه چیزى جز شهادت دیگر همسرم را راضى نمى‌كند و همانجا با تمام وجودم براى ایشان شهادت را خواستم. حتى همان لحظه‌اى كه داشتم این دعا را مى‌كردم احساس كردم كه آن فرشته‌اى كه مسؤول تقدیر آدم‌هاست قلمش را نگه داشته تا ببیند من چه چیزى به زبان مى‌آورم و همان را براى همسرم رقم بزند. من براى همسرم شهادت را خواستم كه خواسته قلبى‌اش بود و غروب همان روز همسرم شهید شد.#

به نقل از همسر شهید محمد پورهنگ‌[ایجنا]

سید حسن نصرالله: علامه العاملی از هواداران همیشگی انقلاب اسلامی ایران بود/ برخی برای دشنام دادن‌های زشت پول دادند/ ما هنوز برگ‌های برنده خود را رو نکرده‌ایم/نقش آمریکا در شرایط فعلی لبنان/راهپیمایی اربعین، امام حسین (ع) را به جهانیان معرفی می‌کند/ لبنان اکنون با خطرهای واقعی مواجه است/ مردم تحمل مالیات جدید را ندارند/شهادت فرزندم برای حزب الله صداقت را به ارمغان آورد

فلسفه و تاریخچه پیاده روی اربعین حسینی/احیای مجدد پیاده روی اربعین توسط«شیخ میرزا حسین نوری»/نشانه‌های مومن چیست؟/اهمیت پاسداشت و بزرگداشت روز اربعین حسینی در نگاه رهبر انقلاب وآیت الله بهجت/بازتاب پیاده‌روی اربعین در جهان+تصاویر زیبا

ریشه تاریخی اربعین/حضور جابر در کربلا/بازگشت اسیران/الحاق سرمطهر به بدن/راهپیمایی وانتفاضه اربعین

كه ,هم ,شهادت ,ایشان ,همسرم ,شهید ,محمد پورهنگ‌ ,چمران در ,و هم ,در لاذقیه‌ ,احساس كردم ,سالگرد شهادت مدافع ,چهارمین سالگرد شهادت ,مناسبت چهارمین سالگرد

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

gaodejura warbunyldu زندگی سوی کمال تور ارمنستان lauhaheathca tranhearila سبک زندگی دورهمی تسبیح سیاسی معلم بازاریابی، مدرس مدیریت بازاریابی، مدرس و معلم فروش تبلیغات خلاقیت برند ارتباطات